Muzeum KolínMuzeum KouřimSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Plechová historie
  • Expozice
  • Expozice

Aktuálně

VÝZVA OBČANŮM | (15. 3. 2011)

Už takřka rok představujeme na stránkách Českobrodského zpravodaje vzácné a jinak neznámé fotografie ze sbírek místního Podlipanského muzea.

Tyto unikátní snímky se naší i budoucím generacím zachovaly jen díky tomu, že se různým způsobem dostaly k nám do muzea, kde byly odborně zpracovány a uloženy. Možná, že i vy máte někde doma nějaké obdobné předměty ze starých pozůstalostí – nemusí se jednat jen o fotografie, ale i o odborné knihy, pohlednice, almanachy, kresby, osobní doklady i další materiál, dokumentující život na Českobrodsku v minulosti. V mnohých domácnostech se především fotografie (i školní!) vyřazují jako nepotřebné. Přitom jde leckdy o věci, které mohou mít značný význam pro národopis nebo místní historii. Často si ani rodina neuvědomuje hodnotu takového materiálu, který se po čase stává přítěží, zbytečně zabírá místo a je ničen. Podlipanské muzeum má již od svého vzniku ve svém programu tyto materiály shromažďovat a uchovávat je. Pokud skutečně nějaké takovéto předměty vlastníte a dospějete k názoru, že by pro Vás mohly být postradatelné, velmi vás prosím, zvažte možnost darovat je do sbírek našeho českobrodského muzea. Jak jsem již uvedl, jedná se nám především o regionální tiskoviny (i jednotlivá čísla) a fotografie – např. z různých veřejných slavností, církevních svátků, školní fotografie i doklady na školní léta, sportovních událostí a pochopitelně i portrétní snímky místních občanů či různých zdejších staveb. Nenechte se zmást nízkým stářím těchto dokumentů – Podlipanské muzeum bohužel nevlastní takřka žádné snímky ze života Českobrodska a Černokostelecka z posledních 50 let!
    V případě Vašeho kladného zájmu, za který budeme rozhodně vděční, můžete buď předměty zanést v jakýkoliv všední den přímo do našeho Podlipanského muzea, nebo nás kontaktovat na tel. 321 622 330 nebo na e-mailu: mrvik@muzeumkolin.cz
     Předem děkujeme!
logo_kudyznudy_215


Regionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů