• Českobrodsko během stavovského povstání a české války

Připravujeme výstavu o dějinách cyklistiky | (13. 2. 2014)

V letošním roce představí Muzeum Kouřimska v Kouřimi netradiční sportovní výstavu nesoucí název "Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách".

Prvotní inspirací výstavy, která se bude konat ve dnech 4. 4. - 31. 10. 2014, bylo vysoké kolo ze zdejší sbírky od slavného českého výrobce pana Kohouta ze Smíchova, které pro tento účel zrestauroval pan Mgr. Robert Hons. V rámci příprav se podařilo nashromáždit poměrně velké množství informací, kol a dalších zajímavých písemných i obrazových materiálů z území středočeského kraje. Bohužel však o klubech velocipedistů v Kouřimi, blízkém Českém Brodě a Kolíně, máme informací poměrně málo.
Budeme proto rádi, pokud nám veřejnost poskytne jakékoli informace, fotografie, odznaky, písemnosti atp., které výstavu obohatí o důležité regionální prvky.

Kontakt:

Mgr. Lenka Mazačová