• Českobrodsko během stavovského povstání a české války

PRVNÍ MUZEJNÍ TÁBOR | (22. 8. 2012)

Ve středu 22. srpna se naše muzeum stalo místem konání dětského příměstského tábora, který pořádá Regionální muzeum v Kolíně.

Děti si v Podlipanském muzeu povídali o husitech, pak si vyzkoušely husitské zbraně a vylezly si na vozovou hradbu, prohlédly si interaktivní expozici, nakreslily si erb a navštívily platnéřskou dílnu, kde si prohlédly a vyzkoušely jednotlivé části zbroje a seznámily se s jejich výrobou. Odpoledne si v parku vyhledaly indicie s informacemi o významných osobnostech husitských válek a ty pak prezentovaly ostatním. Na závěr si prošly českobrodské podzemí.

Další informace a fotografie z tábora najdete zde