• Českobrodsko během stavovského povstání a české války

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL | (12. 4. 2012)

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel jsme pro Vás ve středu 18. dubna připravili komentované prohlídky a zvýhodněné vstupy do památkových objektů ve správě našeho muzea.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě je 18. dubna pro veřejnost otevřeno za symbolické vstupné 1,- Kč. Jeho prohlídka s výkladem historika PhDr. Vladimíra J. Mrvíka začíná v 16.00 hodin.

Regionální muzeum v Kolíně tento den za symbolické vstupné 1,- Kč zpřístupňuje Červinkovský dům a Starou farní školu, přičemž v 16.00 hodin začínají prohlídky těchto památek s výkladem historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a RSDr. Ladislava Jouzy. Budova Dvořákova muzea Kolínska v pravěku je bohužel uzavřena z důvodu probíhající reinstalace stálé expozice.

Muzeum Kouřimska v Kouřimi je 18. dubna pro veřejnost rovněž otevřeno za symbolické vstupné 1,- Kč. Mimořádně bude za totéž vstupné zpřístupněn také kostel sv. Štěpána se zvonicí, jehož prohlídky s výkladem začínají v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nebude tento den pro veřejnost otevřeno z důvodu probíhajících stavebních prací. Jeho obvyklá otevírací doba v dubnu zůstává ve dnech pátek - neděle.